آمريكا 18 فرد و موسسه را در ليست تحريم‌هاي ايران قرار داد

[ad_1]در ادامه سیاست‌های خصمانه و ضد ایرانی، وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه از اعمال تحریم‌های جدیدی علیه ایران در رابطه با برنامه موشکی و آنچه آن را کمک به تنش‌های منطقه خوانده است، خبر داد.

این تحریم‌ها در حالی اعلام شده که روز گذشته وزارت‌خارجه آمریکا پایبندی ایران به برجام را تائید کرده بود.

 

وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای در روز سه شنبه اعلام کرد که 18 فرد و گروه را به دلیل حمایت آن‌ها از برنامه موشکی ایران در لیست تحریم قرار داد.

 

در این بیانیه آمده است که 7 گروه و 5 فرد که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری داشته‌اند در این لیست قرار گرفته اند.

 

این تحریم ها همچنین 3 فرد مرتبط با آن چه آمریکا آن را گروه اقدامات مجرمانه چند ملیتی که مقر آن در ایران است، خوانده  را نیز شامل می شود.

 

هدف اصلی این تحریم‌ها بخش هایی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله بخش های توسعه زیردریایی ، تجهیزات نظامی ، تولید و نگهداری ناوها است.

 

این تحریم‌ها هرگونه اموال مربوط به افراد و یا گروه های تعیین شده را در آمریکا مسدود خواهد کرد و از تجارت آمریکایی‌ها با آن ها جلوگیری خواهد شد.

 

بر اساس گزارش رویترز، بنا بر اعلام وزارت خزانه داری آمریکا برخی از این افراد و یا موسسات سرقت نرم افزارهای آمریکایی و غربی را برای طراحی سلاح و فروش آن به ایران رهبری می‌کردند.

 

همچنین وزارت خارجه آمریکا دو موسسه ایرانی را که در برنامه موشکی ایران همکاری دارند را در لیست این تحریم ها مشخص کرده است.

 

به گزارش ایسنا، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه پایبندی ایران را به تعهداتش در برجام تائید کرد. همچنین قرار است طبق برجام، ترامپ به زودی  تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایرانی را تمدید کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *