مصر: بحران يمن از راه هاي سياسي و با گفت و گو قابل حل است

[ad_1]وزیر امور خارجه مصر روز سه شنبه با بیان اینکه ‘ وضعیت وخیم انسانی در یمن نیازمند رسیدگی است’، تاکید کرد: راه حل بحران یمن سیاسی و از مسیر گفت و گو است. ‘سامی الشکری’، وزیر امور خارجه مصر در دیدار با «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل با بیان این مطلب، تاکید کرد: قاهره تلاش های صورت گرفته از سوی سازمان ملل متحد را ارج نهاده و از آن حمایت می کند.
الشکری حل بحران کنونی در یمن را نیازمند همکاری های بین المللی دانست و تاکید کرد: رسیدگی به وضعیت وخیم انسانی در یمن از اولویت بالایی برخوردار است.
وزیر امور خارجه مصر تلاش های صورت گرفته توسط «اسماعیل ولد الشیخ» فرستاده ویژه سازمان ملل را مهم ارزیابی و بر ضرورت توجه نهادهای بین المللی به بحران یمن تاکید کرد.
این در حالی است که شورای عالی سیاسی یمن، هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را عامل توطئه علیه وحدت ملی و مسئول مستقیم رنج های مردم و ریختن خون پاک کودکان، زنان، مردان و تخریب کامل زیر ساخت ها در مقابله با اراده مردم یمن دانست.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ،دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد .این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *